Lajme

Tërmeti “shkund” Durrësin, sa ishte magnituda

Një lëkundje sizmike është ndjerë në qytetin e Durrësit, pak minuta më parë.  Sipas EMSC tërmeti ka qenë me magnitudë 3.5 të shkallës Rihter. Epiqendra e këtij tërmeti ka qenë në detin Adriatik, 3 km në largësi të Durrësit dhe 30 km nga Tirana, ndërsa thellësia 10 km.  Lëkundjet janë ndjerë kryesisht në Durrës e Kavajë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close