Lajme

Tërmeti tragjik i 6 shkurtit/ Shkon në mbi 33 mijë numri i viktimave në Turqi dhe Siri

Numri i të vdekurve nga tërmeti i kalon 33,000 në të gjithë Turqinë dhe Sirinë ndërsa mediat ndërkombëtare raportojnë se kjo shifër shokuese pritet të rritet.

Numri i të vdekurve në Turqi dhe Siri pas tërmetit katastrofik të së hënës ka arritur në 33,181, sipas shifrave të fundit.

Në Turqi janë 29,605 viktima dhe mbi 80 mijë të plagosur, në Siri 3,576 viktima

Tërmeti 7.9 ballë, vijojnë operacionet e kërkim shpëtimit për njerëzit nën rrënoja.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close