Lajme

Thyen urdhrin e mbrojtjes dhe shkon e rreh mamanë e tij, kapet 57-vjeçari

Policia e Sarandës ka arrestuar një 57-vjeçar me inicialet F.M., banues në qytetin bregdetar, i cili ka thyer urdhërin e mbr.ojtjes dhe ka dh.unuar nënën e tij. Materialet iu referuar Prokurorisë, për veprat pe.nale “Dh.una në familje” dhe “Veprime në ku.ndërshtim me vendimin e Gjy.katës”.

Njoftimi i plotë i policisë: Sarandë/ Dhu.noi nënën e tij, vihet në pr.anga shtetasi në kërkim vetëm disa orë pas shpalljes. Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Sarandë, në vijim të punës për lokalizimin dhe kapjen e personave të shpallur në k.ërkim, kanë ndalur shtetasin:

F.M., 57 vjeç, banues në Sarandë. Ndalimi i tij u bë pasi në datën 11.10.2020, ka ushtruar dh.unë fizike si dhe ka thyer urdhrin e mbrojtjes, ndaj nënës se tij. Materialet iu referuar Prokurorisë, për veprat penale “Dh.una në familje” dhe “Veprime në kundërshtim me vendimin e Gjykatës”.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: