fbpx
Lajme

Theu xhamat e Prokurorisë dhe goditi punonjësin, arrestohet 39-vjeçari

Një 39-vjeçar ka rënë në prangat e policisë ditën e sotme, pasi akuzohet ka thyer xhamat e Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, si dhe ka goditur punonjësin e këtij institucioni.

Policia bën me dije se ngjarja ndodhi rreth orës 11:40 të ditës së sotme, ku 39-vjeçari me inicialet K.SH., theu xhamat e Prokurorisë dhe goditi sekretarin për pritjen e qytetarëve shtetasin në këtë institucion, 62-vjeçarin me inicialet K.M. Nuk dihet ende arsyeja që 39-vjeçari ndërmori këtë veprim, ndërsa materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme.

Postimi i plotë: TiranëSpecialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr.3, bënë arrestimin në flagrancë për veprat penale “Goditje për shkak të detyrës” dhe “Shkatërrim i pronës” të shtetasit K.SH.,39 vjeç, banues në Tiranë.

Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi ditën e sotme rreth orës 11:40 min në ambientet e Prokurorise Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë ka thyer xhamat e këtij institucioni dhe ka goditur punonjësin e këtij institucioni me detyrë sekretar për pritjen e qytetarëve shtetasin K.M., 62 vjeç. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button