Lajme

Elvis Naçi, Thirrje urgjente për ndihmë! Vogëlushi vuan nga zemra, operacioni shkon 85 mijë $

Imami dhe bamirësi i njohur Elvis Naçi ka publikuar në faqen e tij në Facebook një rast tejet urgjent për ndihmë. Bëhet fjalë për një fëmijë 16 muajsh nga Kosova i quajtur Omer. Ai vuan nga një sëmundje e rëndë në zemër dhe i duhet të kurohet në Itali. Operacioni dhe avioni sanitar kushton 85 mijë dollarë, shifër kjo e papërballueshme për familjarët e vogëlushit ndaj dhe për këtë arsye ftohen të gjithë shqiptarët që kanë mundësi të ndihmojnë dhe kontribuojnë për shërimin e tij. Më poshtë jepen postimet dhe përshkrimet e detajuara nga Elvis Naçi si dhe linqet “Gofundme” ku mund të kontribuoni.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close