Lajme

Tiranë, foshnja ndërron jetë pak orë pas lindjes në maternitet

Një foshnje e porsalindur ka ndërruar jetë në maternitetin në Tiranë. Policia bën me dije se vdekja e foshnjës ka ardhur si pasojë e përkeqësimit të gjendjes shëndetësore. Grupi h etimor i policisë ka nisur punën për përcaktimin e shkakut të vdekjes dhe dokumentimin e plotë të ngjarjes, teksa edhe Prokuroria e kryeqytetit ka nisur gjithashtu hetimet.

Njoftimi nga Policia e Tiranës, paraprake: Më datë 28.07.2021, rreth orës 00:40, në maternitet, një foshnje e porsalindur dyshohet se si pasojë e përkeqësimit të shëndetit ka ndërruar jetë.

Grupi hetimor vijon punën me veprimet për përcaktimin e shkakut të vdekjes dhe dokumentimin e plotë të ngjarjes. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: