Lajme

Tiranë, Ndalohet 32-vjeçari

Goditet një tjetër rast i veprimtarisë kriminale në fushën e shitjes dhe shpërndarjes së l ëndëve n arkotike në Tiranë, ndërsa janë s ekuestruar 4 kg e 100 gramë k anabis.

Burime zyrtare bënë me dije se shërbimet e Policisë kanë organizuar punën dhe në vendin e quajtur “Kthesa e Fushë-Prezës” kanë lokalizuar dhe ndaluar mjetin me drejtues shtetasin me inicialet A. S.

Në përfundim të veprimeve, specialistët e Seksionit për H etimin e Na rkotikëve në DVP Tiranë bënë ar restimin në flagrancë për veprën p enale “Prodhimi dhe shitja e na rkotikëve” të shtetasit A. S., 32 vjeç, banues në Kamzë, dhe materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: