Lajme

Tiranë, përfshihen nga flakët 2 banesat private

Dy banesa private janë përfshirë nga flakët në zonën e njohur si Selvia në Tiranë. Mësohet se zjarri ka qenë aksidental ndërsa flakët janë përhapur me shpejtësi.

Deri më tani nuk raportohet për të lënduar veçse dëmeve materiale. Zjarrfikëset dhe 5 forca të MZSH kanë mbërritur në vendin e ngjarjes dhe po punojnë për shuarjen e flakëve dhe evakuimin e banorëve.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close