Lajme

Tiranë, shkon në 13 numri i të arrestuarve, policia zbulon rolin e 21-vjeçarit

Policia e Tiranës vijon operacionin e koduar “Parku”, duke a rrestuar një tjetër anëtar të t rafikut të d rogës. Në pr anga ka rënë shtetasi Rei Demneri, 21 vjeç, për veprën p enale “Prodhimi dhe shitja e n arkotikëve”, duke e çuar në 13 numrin e të ar restuarve.

Sipas uniformave blu, ky shtetas, në bashkëpunim me personat e tjerë të arrestuar, merrej me veprimtarinë k riminale të shpërndarjes së l ëndëve n arkotike.

Njoftimi i policisë: Në vijim të operacionit policor të koduar “Parku”, për g oditjen e veprimtarisë k riminale në fushën e l ëndëve n arkotike, finalizuar një ditë më parë nga Komisariati i Policisë Nr. 2, në bashkëpunim me DVP Tiranë dhe Forcën e Posaçme Operacionale në DPPSH, nën drejtimin e Prokurorisë, si rezultat i të cilit u vunë në p ranga 12 shtetas, ka vijuar puna me h etime të thelluara për kapjen e personave të tjerë të implikuar në këtë veprimtari k riminale.

Në vijim të he timeve është shpallur në kërkim edhe shtetasi R. D., pasi ka rezultuar se ishte i implikuar në këtë veprimtari k riminale. Në vijim të operacionit, nga shërbimet e Policisë Kufitare Dhërmi, në koordinim me shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr.2 Tiranë, u bë i mundur lokalizimi dhe kapja në Dhërmi, e shtetasit R. D.

Në zbatim të vendimit të Gjykatës, e cila i ka caktuar masën e sigurimit “Arrest në b urg”, për veprën p enale “Prodhimi dhe s hitja e n arkotikëve”, u bë ndalimi i shtetasit R. D., 21 vjeç.

Ky shtetas, në bashkëpunim me personat e tjerë të arrestuar, merrej me veprimtarinë k riminale të shpërndarjes së l ëndëve n arkotike. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: