Lajme

Tjetër humbjè për bluzat e bardha, covid i merr jetën infermieres

Që nga fillimi i pandemisë bluzat e bardha po përballen me humbje të njëpasnjëshme në radhët e tyre. Një ditë më parë u njoftua se humbi jetën infermieri nga Mati, ndërsa sot është shuar një tjetër infermiere. Lindita Peshku nuk ka mundur të fitojë betejën me covid. Lajmi është bërë i ditur nga Shoqata e Infermierëve të Shqipërisë përmes një postimi në Facebook.

“Bluzat e bardha po perballen cdo dite me vrusin dhe po humbasin jete .Po dje u shua nje infermiere e poliklinikes Nr1 e konsultorit te femijes .Lindita Peshku Qofsh e xhenetit shoqja jone dhe shpirti jot u prehte ne paqe,” thotë postimi në Facebook.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: