Lajme

Tjetër konflikt për vijën bregdetare, digjen 60 shezllone në Dhërmi

“Lufta” për shezllone po vijon në vend, ku këtë herë ëstë raportuar një incident në Drimadhe, Dhërmi. MËsohet se në këtë zonë, në orët e para të mëngjesit të sotëm, janë djegur 60 shezllone të një biznesi të vogël që operonte në atë plazh.

Informacionet e para kanë treguar se djegia ka qenë e qëllimshme dhe shkak mund të jetë bërë një konflikt i mëparshëm midis bizneseve për shfrytëzimin e vijës bregdetare ose konkurrenca. Mësohet se shezllonet e djegura janë në pronësi të  Bilbil Domit, 55-vjecc. Shezlongët i kishte mbledhur për t’i hapur ditën e nesërme, pasi sapo kishte marrë lejen e shfrytëzimt të plazhit.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close