fbpx
Lajme

Tjetër tërmet ndjehet në Tiranë, ja ku ishte epiqendra

Një tjetër tërmet është regjistruar pak minuta më parë rreth 36 km larg Tiranës me magnitude 3.5 ballë. Sipas të dhënave të ESMC-së epiqendra ka qenë rreth 10 km në veri-perëndim të Lushnjes me thellesi 12 km.

Përgjatë gjithë orëve të natës së mbrëmshme dhe ditës së sotme janë shënuar disa lëkundje të tokës ndërsa raportohet se tërmeti më i fortë është regjistruar në Cërrik, me magnitudë 4.5 të shkallës rihter, në orën 01:26, ndërsa përgjatë gjithë natës janë ndjerë lëkundje të vogla në Belsh dhe Fier. Po ashtu mëngjesin e sotëm është ndjerë një tjetër lëkundje me magnituidë 3.3 të shkallës rihter në qarkun e Elbasanit.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button