Lajme

Torturuan dhe dogjën për së gjalli 61-vjeçarin në 2017-ën, Prokuroria Tiranë dërgon në gjyq nënë e bir dhe shokun e tij

Prokuroria Tiranë dërgon në gjyq Marjeta dhe Besmir Karaj dhe shokun e këtij të fundit Gazmir Ngota, që akuzohen për vrasjen e Menduh Kurt-Deda.

Ky i fundit  u dogj me lëndë djegëse në vendin e njohur në “Kodër Shupal” në 2017-ën, ndërsa krimi u zbardh vetëm disa vite më vonë.

NJOFTIMI I PROKURORISE

Prokuroria Tiranë dërgon në gjyq 3 persona për Veprën Penale “Vrasje me dashje” kryer në bashkëpunim. Prokuroria pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë dërgon në gjyq të pandehurit, M. K., B. K., dhe G. N., të akuzuar për veprën penale “Vrasje me dashje” kryer në bashkëpunim të parashikuar nga neni 76-25 i Kodit Penal.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close