fbpx
Lajme

Tra.gjedi nga tërmeti, dyshohet për 6 të vd.ekur tek Shkëmbi i Kavajës

Vazhdon të rëndohet bilanci i tërmetit të fortë që goditi mesditën e sotme Shqipërinë. Burime për Dosja.al bëjnë me dije se 6 persona dyshohet se kanë humbur jetën tek Shkëmbi i Kavajës, pasi janë zënë poshtë nga copa    shkëmbi, teksa po kalonin në këtë aks. Informacionet e para janë tejet kontradiktore.

Denoncime për dëme të shumta materiale vijnë nga e gjithë Shqipëria. Policia e Shtetit ka kaluar në gatishmëri, si edhe Ministria e Mbrojtjes po punon për të matur bilancin. Dëmtime të shumta ka edhe në godinën e Fakultetit të Gjeologjisë, ndërkohë që dy pallate një në Tiranë dhe një në Durrës janë ndarë më dysh.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button