fbpx
Lajme

Trafikonin mëlçi dhe veshka,kapen 6 persona, mes tyre dhe mjekë kinezë

Gjashtë persona, përfshirë disa mjekë, janë arrestuar në Kinë për marrje të paligjshme të organeve nga v iktimat e aksidenteve. Sipas mediave lokake, grupi kishte mashtruar familjet e të ndjerit duke menduar se po bënin d hurime zyrtare të organeve.

Midis viteve 2017 dhe 2018 ata morën mëlçitë dhe veshkat nga 11 persona në një spital në provincën Anhui. Kujtojmë që Kina po përballet me një mungesë të madhe organesh dhe është përpjekur të plotësojë kërkesën përmes d hurimeve publike.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button