fbpx
Lajme

TRAG JIKE/ Autobusi del nga rruga dhe shpërt hen në fla kë, vd esin 31 persona

Të paktën 31 persona kanë humbur jetën pasi një autobus doli nga rruga dhe shpërt heu në flakë në Republikën e Kongos. Autobusi i cili po udhëtonte nga Lufu në i ishte drejtuar kryeqytetit kur nodhi aksi denti fatkeq.“Të paktën 31 njerëz kanë vdekur deri më tani, dhe 18 njerëz janë të pla gosur. Shoferi humbi kontrollin dhe autobusi mori zja rr”, tha një ministri Steve Mbikayi. Sipas ministrit, disa nga pasagjerët po transportonin edhe karburant, duke përkeqësuar kështu zja rrin. Mbikayi i tha CNN se të pla gosurit janë duke marrë trajtim në një spital afër vendit të përp lasjes.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button