fbpx
Lajme

Tragjedi, Itali, shqiptari humb jetën duke punuar në ndërtim

Një ngjarje e rëndë tragjike ka ndodhur këtë mëngjes në Altamura. Një shqiptar 28 vjeç i quajtur Kreshnik Gockaj, djalë i ri me origjinë shqiptare, ndërroi jetë duke punuar në ndërtim.

“Një punëtor 28-vjeçar me origjinë shqiptare, Kreshnik Gockaj, vdiq pas një aksidenti ndërsa po punonte në një kompani betoni në Altamura, në provincën e Barit. Tragjedia ka ndodhur këtë mëngjes.

Mësohet se shqiptari ishte rrëzuar dhe është shtypur nga një makinë që thyen gurët. Megjithë ndërhyrjen e policisë ka qenë e pamundur shpëtimi i jetës së punëtorit. Karabinierët dhe forcat zjarrfikëse shkuan në vendngjarje, ndërsa ndohia po hetohet.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button