Lajme

Një ngjarje tragjike ka ndodhur në Australi! Përplasen dy avionë, autoritetet po kërkojnë për të mbijetuar

Një ngjarje tragjike ka ndodhur në Australi, ku dy avionë janë përplasur në ajër. Dy avionët u përplasën në ajër pas një përplasjeje dhe shërbimet e urgjencës kanë nxituar në det ku njëri besohet se ka rënë.

Avioni u gjet në ujë pranë malit Marta, në jug të Melburnit, raportoi Daily Mail. Autoriteti Australian i Sigurisë Detare tha se rrënojat ishin gjetur, por ende nuk dihej nëse kishte ndonjë të mbijetuar.

Stacioni radiofonik 3AË raportoi se një avion ish-ushtarak S-211 Viper u rrëzua në ujë, me një pilot dhe një pasagjer që besohet se ishin në bord.Rrënojat e avionit janë gjetur në ujë ku ekipet e shpëtimit po vazhdojnë kërkimet.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close