Lajme

Tragjedi në paradën e LGBT-së në SHBA, kamioni futet në turmë dhe vret një person

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në SHBA, në paradën e komunitetit LGBT-së. Mësohet se gjatë paradës, një kamion është futur në mes të turmës dhe ka v rarë një person dhe 2 persona janë l ënduar.

Sipas mediave vendase, kamioni ndodhej në radhë bashkë me makina të tjera dhe në një moment u shkëput me shpejtësi duke pë rplasur pjesëtarët e komunitetit LGBTQ. Ende nuk dihet nëse ky akt ka qenë i qëllimshëm apo incident, ndërsa vijojnë h etimet.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close