Lajme

Tragjedia e familjes shqiptare në Gjermani: Pyetet për herë të parë nëna

Nëna e dy djemve fatkeqë nga Glinde pranë Hamburgut në Schleswig-Holstein, të cilët u qëlluan nga babai i tyre, u mor në pyetje për herë të parë për ngjarjen. Marrja në pyetje ishte vetëm e shkurtër dhe do të vazhdojë, tha një zëdhënëse e prokurorisë publike të Lübeck. Fillimisht ajo nuk dha asnjë informacion për përmbajtjen, shkruan RTL, transmeton albinfo.ch. Gruaja 38-vjeçare ishte e vetmja që i mbijetoi sulmit të bashkëshortit të saj 44-vjeçar.

Sipas gjetjeve të hetuesve, 44-vjeçari ka v rarë djemtë e tij 11 dhe 13-vjeçarë me nga një të shtënë dhe më pas është p lagosur për vd ekje me a rmë. Gruaja u p lagos rëndë dhe u dërgua me urgjencë në spital dhe u vendos përkohësisht në koma artificiale, transmeton tutje albinfo.ch. Në total, burri kishte shtypur këmbëzën të paktën tetë herë, siç tregojnë provat e hetimit mjeko-ligjor. Rendi i të shtënave është ende nën hetim. Mësohet se 44-vjeçari nuk kishte leje armësh. Motivi i burrit është ende i paqartë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: