Lajme

Tragjike/ 2 muaj që kishte shkuar në Itali me familjen, 12-vjeçarja shqiptare i jep fund jetës

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Itali, ku një 12-vjeçare shqiptare i ka dhënë fund jetës duhe u vetëvarë.

Bëhet me dije se ngjarja ka ndodhur në Conegliano, në provincën e Trevisos.  Vajza i dha fund jetës duke u vetëvrarë në kopshtin e shtëpisë.

Sipas mediave italiane 12-vjeçarja kishte 2 muaj që nga Shqipëria kishte shkuar në Itali. Ajo nuk dinte mirë italisht dhe e kishte të vështirë të integrohej në vend dhe sidomos në shkollë.

Këto dhe janë detajet mbi të cilat do të fokusoheshin hetimet për të shpjeguar aktin e vetëvrasjes së vazjës. Për momentin, nuk përjashtohet as gjurma e bullizmit që mund të këtë çuar 12-vjeçaren të ndërmarrë këtë akt të rëndë. Familja do ta sjellë trupin e 12-vjeçares që të prehet në vendin e lindjes, Shqipëri.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close