Lajme

Tragjike/ Shoferi humbi jetën, gruaja u hodh për të shpëtuar por u zhduk. Bashkëshorti: Po e kërkojmë me djalin

Rritet orë pas ore ankthi në Agia Pelagia për nënën e zhdukur të dy fëmijëve , e cila u hodh nga makina në përpjekje të dëshpëruar për të shpëtuar. Ajo u përfshi nga pragjet e ujit dhe kërkimet për të vazhdojnë. Në fillim u tha se bashkëshorti i saj humbi jetën, por më pas u mësuar se i ndjeri që udhëtonte me të ishte Konstantinos Vergakis dhe jo bashkëshorti i saj. 

Mediat greke raportojnë thriller, teksa kanë marrë reagimin e bashkëshortit të gruas së zhdukur, i cili ndodhet në Agia Pelagia që prej mesditës. “Ne erdhëm këtu me djalin tim dhe u përpoqëm t’i ndihmonim, por brenda automjetit gjetëm vetëm burrin e vdekur, gruaja ime mungonte. Do të doja që ajo të ishte gjallë, vetëm kaq dua ”, janë fjalët mallëngjyese të burrit. 

Ai merr pjesë në kërkimin e gruas së tij dhe siç thotë ai para kamerës, lutet që ajo të gjendet e gjallë. Ata kanë dy fëmijë së bashku. Në mëngjes gruaja u nis nga Heraklioni me të ndjerin Kostas Vergakis, i cili u gjet i vdekur. Kur uji mbuloi makinën, gruaja hapi derën e pasagjerit dhe u hodh jashtë.

Në gjendje të dëshpëruar, bashkëshorti i saj ka pasur një komunikim me 50-vjeçaren teksa kanë mbetur të bllokuar në makinë. Me ndalimin e motit të keq në zonë, ai shkoi në Agia Pelagia dhe mori pjesë në kërkimet për të gjetur gruan e tij.

“Gruaja ime kishte ardhur këtu në mëngjes me burrin që u gjet i vdekur për disa punë. Burri fatkeq më telefonoi dhe më tha se për shkak të motit të keq ata do të detyrohen të largohen. Papritur më mori pas dy minutash dhe më tha se kanë hyrë në makinë, por ajo nuk ecën mirë në rrugë dhe të thërrisja ndihmë në 112 sepse nuk kishin sinjal të mirë ”, përshkruan bashkëshorti personin e zhdukur.

Zhytësit po “krehin” të gjithë plazhin e Agia Pelagias në përpjekje për të gjetur ndonjë gjurmë të saj, ndërsa në të njëjtën kohë shpëtimtarët e tjerë po hetojnë zonën e mbuluar nga balta.

Rrugët e kthyera në lumenj, pronat e mbytura në baltë dhe problemet e rënda të trafikut përbëjnë peizazhin e egër të motit.

Në disa vende si në qytet ashtu edhe në rrethinat janë grumbulluar një vëllim i madh uji dhe materialesh të transportueshme, për pasojë makinat janë rrëmbyer dhe aksesi në rrugë është i pamundur.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close