Lajme

Transportohen me helikopter alpinistët e bllokuar në Valbonë, njëri prej tyre dërgohet në spital

Pas njoftimit të marrë, helikopteri tip EC 135 ka evakuuar nga maja e Zhaporres në zonën e Valbonës, në 2328 metra lartësi 4 alpinistët që ishin bllokuar në terrenin e thepisur.

Një prej alpinistëve ka një frakturë dhe po dërgohet për të marrë ndihmën shëndetësore.

Më herët u bë e ditur se të bllokuar kishte mbetur çifti i bashkëshortëve, të cilëve u erdhën në ndihmë 2 alpinistë të tjerë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close