fbpx
Lajme

Tre janë larguar na jeta dhe 48 raste të reja me covid në Kosovë

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë regjistruar 48 raste të reja me koronavirus, ndërsa tre pacientë kanë humbur jetën. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë bën me dije se 142 persona kanë fituar betejë me COVID-19. Rastet pozitive janë nga: komuna Prishtinë 10 raste, komuna Mitrovicë 5 raste, komuna Pejë 5 raste, komuna Suharekë 5 raste, komuna Drenas 4 raste, komuna Gjilan 4 raste, komuna Podujevë 3 raste, komuna Prizren 3raste, komuna Klinë 2 raste, komuna Vushtrri 2 raste dhe me nga një rast komunat Fushë Kosovë, Kamenicë, Obiliq, Rahovec dhe Viti.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button