Lajme

Tre shqiptarët tentojnë të arratisen duke përplasur makinë e efektivëve, policia belge i ndjek me helikopter, kapen dy prej tyre

Dy shqiptarë janë arrestuar në Belgjikë pasi ishin të përfshirë në grabitje e ndodhura në zona të ndryshme.

Media belge VRT, shkruan se autorët janë ndjekur me helikopter nga policia, pas tentativave të tyre për t’u larguar. Ndërkohë shqiptari i tretë ka arritur që të arratiset.

Fillimisht operacioni u krye nga policia dhe në momentin që u kërkuan të ndalonin, autorët janë larguar me shpejtësi me makinë duke u përplasur edhe me automjetin e policisë.

Ndërkohë operacionit iu bashkua menjëherë edhe një helikopter i policisë federale dhe në fund arritën të arrestoni dy prej tyre , ndërsa personi i tretë u arratis. “Të dyshuarit vinin nga Shqipëria dhe makinën e tyre e kishin me targa holandeze”, kanë sqaruar autoritetet.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close