Lajme

Tre të lënduar nga aksidenti në Elbasan, plag.oset dhe një fëmijë

Një aksident i rëndë ka ndodhur në aksin rrugor Elbasan- Peqin, ku një makinë është përplasur me një furgon dhe për pasojë kanë mbetur të lënduar dy persona, përfshi këtu dhe një fëmijë 6 vjeç. “Në aksin rrugor Elbasan- Peqin, në fshatin Përparim, mjeti tip “Skoda”, me drejtues shtetasin R.M., 29 vjeç,  banues në Fier, është përplasur me mjetin furgon  tip “Benz”, me drejtues shtetasin A.K..

Si pasojë e aksidentit janë lënduar drejtuesi i mjetit fugon  dhe dy pasagjerët shtetasit L.S., 28 vjeç,  dhe  F.H., rreth 6 vjeç,  të cilët janë transportuar në Spitalin e Elbasanit dhe ndodhen nën kujdesin e mjekëve. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e shkakut të aksidentit.”-njofton policia.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close