fbpx
Lajme

Tre tërm ete brenda pak orëve, ku ishte lëkundja e radhës në Greqi

Një tërmet me magnitudë 4.2 të shkallës rihter goditi pak më parë Greqinë duke shkaktuar shqetësim në vend pasi kjo është goditja e tretë e fortë pas tërmeteve të mbremshëm.

Mediat raortojnë se lëkundjet u ndjenë në 11:40 me orën lokale në zonën e Aigios dhe nuk raportohet për dëme materiale. Natën e shkuar, Greqia u trondit nga dy tërmete, njëri 4.7 dhe tjetri 4.4 të shkallës rihter.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button