fbpx
Lajme

Tronditet bota e sportit, aksidenti me autobus i merr jetën 8 futbollistëve

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në shtetin e Guinesë në kontinentin afrikan.

Një autobus ku udhëtonte ekipi i divizionit të dytë , Etolio de Guinne është përplasur në një aksident ku si pasojë kanë vdekur 8 futbollistë.Në një përplasje autobusi kanë vdekur të paktën 8-të lojtarë nga skuadra e divizionit të dytë të Guinesë, Etoile de Guinne, si dhe janë plagosur më shumë se 17 të tjerë.

Skuadra ishte në rrugën e tyre për të luajtur ndeshjen e parë të sezonit, në qytetin Kankan. Ky është aksidenti I dytë rrugor që përfshin një ekip futbolli në Guinea. Më 30 janar tre persona vdiqën kur autbousi I ekipit Ëakriya AC u përfshi në aksident.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button