Lajme

Trupi i shqiptarit gjendet i zhveshur pa kokë jashtë automjetit, dyshimet

Dy rinj janë v rarë dhe një 33 vjeçar është p lagosur në një aksident rrugor në dalje të Los Narejos drejt Kartagjenës në Spanjë.

Aksidenti ndodhi rreth orës 5 të mëngjesit të sotëm, kohë kur ndalimi i qarkullimit është në fuqi. Por, ajo që e bën më tragjik faktin është se dy të v dekurit janë gjetur lakuriq në rrugë dhe njërit i ishte prerë koka.

Të dy trupat siç shkruajnë mediat spanjolle, kanë shenjta të qarta të gjymtimit. V iktimat janë të moshës 24 vjeçare dhe njëri është nga Shqipëria ndërsa tjetri nga Rumania.

Drejtuesi i njërës prej makinave po udhëtonte drejt Kartagjenës kur u përplas me automjetin tjetër ishte ndalur në rrugë dhe me dritat e fikura.

Përplasja ishte aq e fortë se dy makinat u zhvendosën disa metra nga vendi ku ndodhi goditja. Përveç kësaj, trupat ishin jashtë automjetit në kohën e aksidentit.

Hipoteza kryesore e hetuesve është se njëra nga automjetet pësoi një defekt në mes të rrugës dhe dy personat brenda saj dolën dhe makina tjetër i përplasi ata.

Sidoqoftë, hetuesit nuk përjashtojnë ndonjë hipotezë tjetër, se pse viktimat ishin të zhveshur. Nga ana e tij, shoferi i mjetit të dytë i përfshirë në aksident u pl agos lehtë dhe u transferua në spital.

Ka dyshime se ngjarja mund të jetë e lidhur me krimin e organizuar dhe do të jetë autopsia për v iktimat që do të zbulojë përfundimisht shkakun e vdekjes, ndërsa hetimet vazhdojnë nëse kishte ndonjë automjet të tretë të përfshirë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: