Lajme

Trupi i të riut erdhi pa zemër nga Spanja, motra protestë para Ministrisë së Drejtësisë

Motra e Saimir Sulës që vdiq në një spital në Spanjë ka dalë për të disatën herë në protestë, bashkë me qytetarë të tjerë që e mbështesin. Sipas saj në spitalin e Spanjës vëllait të saj i kanë marrë zemrën dhe ajo kërkon zbardhjen e ngjarjes.

Motra e Saimir Sulës është shprehur se heshtja e institucioneve flet shumë, duke theksuar se beson se vëllai i saj është vrarë në spital. “Heshtja e institucioneve flet shumë. Jam e bindur se Saimiri u vra në spital në Barcelonë. Kërkojmë të bëhet ADN-ja, kemi dyshimeve. Vëllait tim i kanë hequr zemrën, ne do të protestojmë edhe në Bruksel”, ka thënë ajo.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close