Lajme

Tupac planifikoi të shtirej sikur do vdiste

Tupac Shakur planifikoi të shtirej sikur do vdiste, vetëm disa javë para se të humbte jetën, sipas producentit amerikan Suge Knight.

Themeluesi dhe ish-shefi ekzekutiv i Death Row Records bëri deklaratën në një intervistë të transmetuar të shtunën.

53-vjeçari, emri i vërtetë i së cilit Marion H. Knight Jr, aktualisht ndodhet në burg i dënuar me 28 vite pasi nënshkroi një marrëveshje për pranimin e fajit për vrasje pa paramendim.

Ai u dënua të martën për vdekjen e Terry Carter, gjatë një incidenti në skenat e xhirimit të filmit “Straight Outta Compton”.

Suge pretendon se Tupac bëri deklaratën gjatë një udhëtimi në Maui, pasi këngëtari nënshkroi me Death Row.

Suge dha një intervistë për dokumentarin e ri American Dream / American Knightmare, ku foli për javët e para të vdekjes së Tupac në shtator të vitit 1996.

“Ne ishim në Maui dhe Pac nuk kishte qenë ndonjëherë atje. Dhe ai filloi të fliste për falsifikimin e vdekjes së tij,”-u shpreh Knight.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close