fbpx
Lajme

Turqi, banorët dalin nga ndërtesat të përlotur! Përqafohen me njëri-tjetrin

Banorët në Izmir kanë dalë nga ndërtesat të panikosur për shkak të tronditjes së fortë që shkaktoi tërmeti që goditi detin Egje mesditën e sotme. Ata janë përqafuar me të afërmit e tyre të përlotur.

Ministrja e Mbrojtjes ka deklaruar se është ngritur grupi për përballimin e krizës. Në zonën e Izmirit kanë shkuar tre avionë që kanë çuar mallra dhe ekipe që do të ndihmojnë për nxjerrjen e atyre që kanë mbetur të bllokuar nga ndërtesa. Deri më tani raportohet për të paktën 4 viktima dhe 120 të plagosur të cilët janë nxjerrë nga ndërtesat./mv.abcnews.al

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button