BotaLajme

Turqi, shihni si turistët nxitojnë të hipin në skafe për t’i shpëtuar zjarrit (video)

Provincat e Turqisë janë pushtuar nga flakët duke shkaktuar panik tek banorët vendas dhe pushuesit e huaj. Banorë të shumtë së bashku me turistët po largohen nga vendbanimet e tyre për shkak të rreziqeve të mëdha të zjarreve. Mijëra shtëpi janë shkatërruar plotësisht nga zjarret, dhe për to qeveria ka ofruar kompesim të plotë për të gjithë të dëmtuarit.

Banorët dhe pushuesit në Bodrum të Turqisë janë larguar nga vendi me anë të skafeve për shkak se zjarret janë pushtuar të gjithë vendin. Videoja e postuar nga The Guardian, tregon banorë të shumtë që hipin në skaf dhe largohen nga vendi, duke lënë pas çdo gjë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: