Lajme

U arrestua një ditë më parë në Kukës, Ismail Morina dërgohet në Durrës

Ismail Morina, i njohur si Ballist Morina që u arrestua një ditë më parë në Kukës teksa po vinte nga Kosova, është dërguar në Durrës.

Mësohet se Morina është vënë praga pasi kishte një urdhër arresti dhe me vendim të Gjykatës së Durrësit ishte arrestuar me 5 muaj e 12 ditë burg për armëmbajtje pa leje. Morina kishte deklaruar se e mbante armën pasi ndjehej i kërcënuar nga qarqet serbe.

Kujtojmë se Ismail Morina u akuzua nga Serbia për nxitje të urrejtjes mes popujve, pasi ngriti dronin në tetor të vitit 2014 në ndeshjen mes Serbisë dhe Shqipërisë, ku u krijuan tensione të forta në fushë mes lojtarëve të dy skuadrave.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close