Lajme

U cilësua si snajperist i rrezikshëm i përfshirë në atentatin ndaj Kurtit, flet Prek Kodra: Jam gjuetar

Prek Kodra, personi i cili u përfol si snajperisti që do të kryente atentat ndaj kryeministrit të Kosovës Albin Kurti, ka folur për herë të parë për akuzat ndaj tij.

Gjatë një interviste në emisionin “Pressing”, Preka ka treguar se nuk është snajperist, ndryshe nga ajo që është etiketuar.

Ai ka deklaruar se është gjuetar, dhe nuk është snajperit dhe se nuk ka amrë të këtij niveli.

Sipas tij ka vetëm armë me leje, të llojit çifte për gjueti.

“Unë nuk jam me forcat speciale , jam gjuetar, nuk jam snajperist. Nuk kam nevojë për snajper. Unë kam armë gjahu me leje çifte”, tha Prekë Kodra.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close