Lajme

U dëmtua nga breshëri, avioni bën ulje emergjente

Një avion Boeing 777-31H i kompanisë Emirates ka bërë ulje emergjente në aeroportin e Malpensës në Itali pasi u godit nga një stuhi e fuqishme breshëri. Siç shihet dhe fotot, breshëri shkaktoi dëme jo të vogla në trupin e mjetit fluturues.  Avioni sapo ishte nisur nga Malpensa dhe kishte si destinacion Nju Jorkun, kur u përfshi nga stuhia.

Pilotët bën dy tentativa për t’u ulur dhe mezi ia arritën e fatmirësisht situata përfundoi me kaq pasi nuk pati të lënduar.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close