Lajme

U ekzekutua në Fushë Krujë/ Boksieri Krist Prenga reagon për vrasjen e Brilant Martinajt: Na e bëre zemrën copë!

Boksieri shqiptar, Kristian Prenga ka shprehur në rrjetin e tij social Instagram dhimbjen e madhe që po përjeton për vrasjen e Brilant Martinaj. Ai ka shkruar se ikja e tij në një moshë kaq të re i ka thyer zemrën.

Krist Prenga shkruan:

Na e bane zemren copash Brilant. Copash o vellai jone. Ne ma t’miren dite e ma t’miren moshe i shkon afer Zotit. Tu prehte shpirti ne paqe. Ngushellime miqte e mi Zoti ju forcofte

Kujtojmë se Martinaj u vra ditën e sotme në Fushë-Krujë, bashkë me miqtë e tij, Diklen Vata dhe Besmir Hoxha. Vrasja dyshohet se është kryer nga vrasës me pagesë dhe objektiv kryesor ka qenë Brilant Martinaj.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close