Lajme

U gjet i ngrirë te dera e xhamisë, hoxha zbulon gjendjen e marokenit

Një emigrant maroken u gjet i ngrirë nga i ftohti pranë xhamisë së fshatit Dragostunjë në Librazhd. Ishte hoxha i xhamisë dhe banorët e fshatit që pasi e konstatuan në mëngjes lajmëruan ambulancën që ta merrte me shpejtësi për t’i dhënë ndihmën e parë në spital. “Lajmëruam ambulancën që erdhi dhe e mori” tha hoxha. “Udhëtova katër ditë mes maleve” ishin fjalët e vetme të emigrantit.

Pas ndihmës së parë që iu dha në spitalin e Librazhdit është transportuar drejt “Traumës” në Tiranë. Emigrantët nga vendet e lindjes dhe Afrikës Veriore pasi arrijnë në Greqi kalojnë kufirin e gjelbër për në Shqipëri me destinacion final vendet e BE-së.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close