Lajme

U gjet i plagosur në anë të rrugës, Policia greke zbulon detaje për atentatin ndaj shqiptarit

Policia greke ka zbuluar detaje të reja nga atentati i ndodhur më 10 tetor në Kifisia, ku u gjet i p lagosur një shqiptar në anë të rrugës. Mediat greke sqarojnë se shqiptari, 39-vjeçar, me precedent p enal, u gjet i qëlluar me a rmë z jarri në aksin Athinë-Lamia. Për këtë atentat është shpallur në kërkim një shqiptar 44-vjeçe dhe një vajzë 35-vjeçare po shqiptare, e cila dyshohet se ishte bashkëpunëtore e tij. Personat e përfshirë akuzohen për g rabitje dhe tentativë v rasje.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: