Lajme

U gjet sot i masakruar me thikë pranë vendit të punës, 67-vjeçari u plagos dhe katër vite më parë. Ishte vëllai i…

Petraq Gjika, 67 vjeçari i cili u gjet këtë të shtunë pa shënja jete në fshatin Mbrostar Ura, Fier, dyshohet të jetë vrarë me thikë. Ai banonte në Daullas të Fierit dhe ka qenë i punësuar si roje te serat e fshatit. Sot rreth orës 06:40, policia tha se ai u gjet në afërsi të serave ku dhe punonte.

Sipas News 24, viktima është edhe vëllai i kryeplakut të fshatit Grecalli. Gazetarja e Panorama, raporton se Petraq Gjika, u plagos në datën 04.07.2018 me thikë nga shtetasi Xhevat Bregu.

Ngjarja ndodhi në lagjen “8 Shkurti” sipas policisë dhe sherri mes tyre kishte ndodhur për motive të dobta. Asokohe autori Bregu u arrestua pas plagosjes. Policia aktualisht po heton në disa pista mbi krimin e ndodhur më 11 qershor.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close