fbpx
Lajme

U infektua me covid, ndërron jetë imami shqiptar (Emri)

Ka ndërruar jetë ditën e sotme Hajrullah Hoxha si pasojë e infektimit me koronavirus. Bashkësia Islame e Kosovës ka dhënë lajmin e hidhur. BIK njofton se va rrimi i të ndjerit do të bëhet gjatë ditës së sotme, në v arrezat e fshatit Korraticë e Epërme të komunës së Drenasit.

“Njoftojmë miqtë, kolegët dhe gjithë dashamirët se varrimi i hoxhës Hajrullah ef. Hoxha, do të bëhet sot, në v arrezat e fshatit Korroticë e Epërme, në kohën e namazit të ikindisë.

Po ashtu, ju njoftojmë se Hajrullah ef. Hoxha ka ndërruar jetë si pasojë e Covid-19, andaj ju njoftojmë të gjithëve se va rrimi i tij do të bëhet vetëm nga rrethi i ngushtë familjar, si dhe nuk do të ketë të pame të organizuar”, thuhet në njoftim.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button