fbpx
Lajme

U infektua nga sëmundja vdekjeprurëse, humb jetën 35-vjeçari shqiptar

Një 35 vjeçar nga Shkupit, që dysh ohet se ishte infektuar nga malaria në një udhëtim pune në Ganë, ka ndërruar jetë. Mësohet se personi në fjalë ka ndërruar jetë Spitalin Universitar për Sëmundjet Infektive në Shkup. Ndonëse 35-vjeçarit iu dha ndihma mjekësor, gjendja e tij u rënda dhe për pasojë humbi jetën./balkanweb

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button