fbpx
Lajme

U k.ap me 1 ton dr*gë, shqiptari ia kishte v.jedhur policisë furgonin e transportit

Mëngjesin e sotëm policia greke ndaloi një furgon që drejtohej nga një shqiptar, ku në brendësi të mjetit u gjetën 1 ton drogë e llojit Canabis Sativa Media greke zbulon detaje interesante nga shqiptari 30 vjeçar.

Së fundmi është zbuluar se 30 vjeçari e kishte grabitur furgonin në Departamentin e Sigurisë në Patision, Athinë.

Ngjarje ndodhur më datën 5 prill të këtij viti dhe qarkullonte me targa të falsifikuara.

Policia greke bën me dije se droga ishte e ambalazhuar në 591 pako me peshë totale 951.650 kg.

Në bazë të përllogaritjeve paraprake, mendohet se nëse droga e ka origjinën nga Shqipëria, kjo do të konsistonte si ngarkesa më e madhe e kapur gjatë këtij viti.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button