Lajme

U kallëzuan për fshehje pasurie, GJKKO rikthen në SPAK hetimin për ish-gjyqtarët e lartë

Gjykata e Posaçme ka vendosur të rikthejë në SPAK për hetime të mëtejshme penale dosjen ndaj ish-gjyqtarëve të Gjykatës Kushtetuese dhe Gjykatës së Lartë.

Zyrtarët e lartë janë  kallëzuar nga avokati Fran Dashi për fshehje të pasurisë

Gazetarja Klodiana Lala tha se gjykata i ka lënë afat SPAK 4 muaj të përfundojë hetimin, ndërsa SPAK kishte kërkuar pushimin e çështjes.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close