Lajme

U kap duke transportuar emigrantë,arrestohet 29-vjeçari

Policia ka ar restuar një 29-vjeçar pasi u kap duke transportuar emigrantë të p aligjshëm, kundrejt dëmshpërblimit. 29-vjeçari u ar restua në lagjen nr.1 në Pogradec, duke i transportuar emigrantët në drejtim të Tiranës me premtimin për të kaluar drejt vendeve të BE-së.

Njoftimi i policisë: Vijojnë g oditjet e njëpasnjëshme në kuadër të operacionit “Perimetri”. G oditet një tjetër rast i veprimtarisë k riminale të dhënies ndihmë shtetasve të huaj për kalim të p aligjshëm të kufirit, kundrejt shpërblimit. U kap duke transportuar 3 emigrantë të paligjshëm, vihet në pranga 29-vjeçari. Shërbimet e Komisariatit të Policisë Pogradec, në bashkëpunim me Policinë Rrugore dhe Policinë Kufitare, në vijim të operacionit policor “Perimetri”, kanë g oditur një tjetër rast të aktivitetit kriminal në fushën e dhënies së ndihmës shtetasve të huaj për kalim të paligjshëm të kufirit kundrejt shpërblimit, si rezultat i të cilit u bë kapja dhe arrestimi në flagrancë i shtetasit E. V., 29 vjeç, banues në fshatin Mborje, Korçë. Ky shtetas u kap nga shërbimet e Policisë Rrugore në lagjen nr. 1, Pogradec, duke transportuar në drejtim të Tiranës, me mjetin tip “Audi”, tre emigrantë të p aligjshëm, të cilëve kundrejt shpërblimit iu kishte premtuar kalimin drejt vendeve të BE-së. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Pogradec, për v eprime të mëtejshme.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close