Lajme

U kap me 36 kg MALL në makinë, arrestohet 48-vjeçari shqiptar në Itali

Një shqiptar ka rënë në prangat e policisë italiane, pasi u kap me 36 kg k okainë. Mësohet se 48-vjeçari u kap duke transportuar D rogë me makinë, nga Franca për në Itali. Mediat italiane bëjnë të ditur se në pranga është vënë shtetasi Norend Kapo, banues në Pesaro. Po ashtu bëhet e ditur se droga ishte fshehur në sediljen e shoferit dhe të pasagjerit. 48-vjeçari akuzohet për posedim d roge me qëllim shitje dhe r rezikon deri në 20 vite b urg.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: