Lajme

U kap me BMW-në e vjedhur në Serbi 10 vite më parë, arrestohet 66-vjeçari në Kakavijë

Një automjet i vjedhur në Serbi 10 vite më parë është bllokuar në Pikën Kufitare të Kakavijës. Në drejtimin e mjetit ka qenë një 66 vjeçar me inicialet P.P., nga qyteti i Sarandës i cili po tentonte të shkonte në Greqi.

Mjeti i vjedhur u zbulua pas ndërhrjes së Frontex dhe kontrollit të numrit të shasisë së automjetit. Mësohet se 66-vjeçari u procedua penalisht për dy vepra penale.

Njoftimi i policisë: Në përfundim Sektori Kundër Narkotikëve dhe Trafiqeve ne Policinë e Gjirokastrës filloi procedimin penal ndaj 66-vjeçarit sarandiot për trafikim të mjeteve motorike dhe falsifikim të vulave stampave e formularëve. Ndërkaq mjeti i v jedhur në Serbi 10 vjet më parë u sekuestrua.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: