Lajme

U kap me drogë! Ky është efektivi i Rrugores që u arrestua dhe u përjashtua nga Policia

Ky që shihni në foton e mësipërme është Renato Feri, efektivi i Rrugores i cili u kap duke me lëndë narkotike në makinë.

Feri u arrestua në Dhjetor por nuk ka pasur një njoftim zyrtar nga ana e autoriteteve. Pasi u pikas nga forcat Shqiponja, ata i kanë bërë me shenjë që të ndalonte por ai ka shtuar shpejtësinë duke rrezikuar jetën e njërit prej policëve.

Ndalimi u bë i mundur më pas në afërsi të rreth rrotullimit të TEG-ut. Pas kapjes, policia zbuloi se Renato Feri ishte koleg i tyre, efektiv i Rrugores. Brenda mjetit gjatë kontrollit u gjet kanabis sativa. Gjithashtu dhe në momentin që është kapur ai ka vazhduar ofendimet ndaj kolegëve të tij.

Renato Feri është djali i Arian Ferit, i cili është shef sektori i burimeve njerëzore në Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë së Shtetit. Feri është përjashtuar me urdhër të kryepolicit Muhamet Rrumbullaku. Mbi të rëndojnë akuzat e kundërshtimit të punonjësve të policisë dhe prodhimi e shitja e lëndëve narkotike.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close