Lajme

U kap me kokainë, arrestohet shqiptari në Itali

Një shqiptar është arrestuar pasi u kap me lëndë narkotike. Mediat e huaja shkruajnë se gjatë kontrollit në banesën e tij u gjetën dhe sekuestruan përveç parave të gatshme edhe rreth 80 kg kokainë dhe disa ilaçe pluhur të përdorura për prerjen e mallit.

Shqiptari ishte me banim në Itali prej 14 janarit. Ai u arrestua dhe dërgua në burgun e Velletrit në dispozicion të Autoritetit Gjyqësor Latina.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close