Lajme

U kapën me disa kilogramë kanabis gati për shitje, arrestohen në Itali 3 shpërndarës shqiptarë droge

Tre shtetas shqiptarë kanë përfunduar në pranga në zonën e Brescias dhe Desencanoz në Itali pasi janë kapur nga autoritetet vendase me disa kilogramë drogë, e cila dyshohet se kishte për qëllim shitjen.

Mësohet se i pari është arrestuar në zonën e Desenzanos teksa posedonte rreth 4 kilogramë kanabis, ndërsa disa orë më vonë në qytetin e Brescias  autoritetet kanë kryer arrestimet e tjera.

Në zonë janë kapur dhe vendosur në pranga dy shpërndarës droge gjithashtu nga Shqipëria të cilëve u janë sekuestruar rreth 8 kilogramë kanabis.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close